KENDRIYA VIDYALAYA NAD SUNABEDA

PROVISANALLY SELECTED (NON - KV) STUDENTS FOR THE ADMISSION

 

IN CLASS XI FOR THE YEAR 2019-20 (LAST DATE FOR ADMISSION : 15/06/2019)

S.NO

Name of the students

Father's Name

Employment Category

1

ASHISH MAHAPATRA

SARAT KUMAR MAHAPATRA

CAT I

2

RAHUL DULAI

SISHIR KUMAR DALAI

CAT I

3

PRAJJWALITA LAKRA

EMIL LAKRA

CAT I

4

ASHAKIRAN SAMANTARAY

SAILESH NARAYAN SAMANTRAY

CAT II

5

OM PRASAD NAYAK

BIKASH CHANDRA NAYAK

CAT II

6

SRANYA RAY

SMRUTI RANJAN RAY

CAT II

7

NITISH KUMAR DUNGDUNG

PATRICK DUNGDUNG

CAT II

8

DARA ASHOK KUMAR

DARA SUBRAHMANYA PRAKASH

CAT II

9

KALYAN MOHAPATRA

GAGAN BIHARI MOHAPATRA

CAT III

10

D SWEETY RAJ

USHA RANI NISHANK

CAT III

11

ASISH ARIAN PANGI

SMT. MEENAKSHI PATTNAIK

CAT III

12

BIJAYANEE PADHI

MURALI DHAR PADHI

CAT III

13

ADARSH PRIYO PATRO

PUSPANJANLI SAHOO

CAT III

14

TAPASWINI DASH

PABITRA KUMAR DASH

CAT III

15

SOURAVA DAS

DURGA PRASAD DAS

CAT III

16

SPANDAN PANIGRAHI

PRAKASH CHANDRA PANIGRAHI

CAT III

17

TARUN KUMAR PATTANAIK

SRIDHAR PATTANAIK

CAT V

18

DEEPU KUMAR

JITENDRA PRASAD

CAT V

19

SHUBHRANSU MALLICK

BABITA RANI NAYAK

CAT V

20

MADHUSMITA BHUYAN

KALUCHARAN BHUYAN

CAT V

21

TANU SINGH

KRISHNA KUMAR SINGH

CAT V

22

PUJARANI BHOI

KEDAR NATH BHOI

CAT V

23

VISHWAN PATNAIK

SANTI PRASAD PATNAIK

CAT V

 

KENDRIYA VIDYALAYA NAD SUNABEDA

LIST OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN

CLASS II

Sl no.

Name of the candidate

Father’s name

Service Category

Remark

1

Vishwam Chaurasia

Anil Kumar

I

 

2

Satyam Chaurasia

Anil Kumar

I

 

 

LIST OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN

CLASS III

Sl no.

Name of the candidate

Father’s name

Service Category

remark

1

K Goutami

K. Pratap Reddy

1

 

2

Aarav Singh Manhas

Anil Manhas

1

 

3

Kumari Deepshikha

Laxmi Chand Kumar Singh

1

 

4

Shrishty Kumari

Abhinav Kumar

1

 

5

Kumari Aarya

Anil Kumar

1

 

6

Shaik Yousuf

Shaik Khaja

1

 

7

Aditya Gautam

Vijay Singh

1

 

8

Ekansh Pramanick

Somnath Pramanick

2

 

 

 

              LIST OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN

CLASS IV

Sl no.

Name of the candidate

Father’s name

Service Category

remark

1

Pratistha Priyadarshini

Mahendra Kumar Jena

1

 

2

Bhupendra Patel

Jeevan Singh

1

 

3

Chirag

Sudhir Kumar

1

 

4

Kirtee Sundar Rana

Kailash Chandra Rana

1

 

5

Anushka Mishra

Satish Kumar Mishra

1

 

6

Aditya Sethy

Sunil Kumar Sethy

2

 

 

LIST OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN

CLASS V

Sl no.

Name of the candidate

Father’s name

Service Category

remark

1

ISHANT KUMAR

ROSHAN LAL

1

 

2

KURUMOJU LAXMIKANT ACHARY

KURUMOJU CHANDRA BHUSAN ACHARY

1

 

3

TAMMA ANEESH

TAMMA VIJAY KRISHNA KANTH

2

 

 

LIST OF PROVISIONALLY SELECTED CANDIDATES FOR ADMISSION IN

CLASS VI

Sl no.

Name of the candidate

Father’s name

Service Category

remark

1

K. Aashritha

K. Pratap Reddy

1

 

2

Yashraj Patel

Jeevan Singh

1

 

3

Harshit Kumar

Rabindra Nath Dakua

1

 

4

Madhusmita Kujur

Kusha Kujur

2

 

 

 

 

Admission under KVS Admission guideline Para 5

Sl no.

Class

Name of the candidate

Father’s Name

Service Category

1

II

Priyanshi Suryawanshi

D. K. Suryawanshi

1(CISF)

2

VI

Shaik Shama

Shaik Khaja

1 (DGAQA)