KENDRIYA VIDYALAYA NAD SUNABEDA:: BHUBANESWAR REGION

CLASS TEACHER FOR 2019-20

CLASS

CLASS TEACHER

CO-CLASS TEACHER

I

SAMEER KALAS

AKHYAY NAYAK

II

AKHYAY NAYAK

SAMEER KALAS

III

DHIREN PATRO

P NARAYAN

IV

P NARAYAN

DHIREN PATRO

V

J SEETHARAM

P NARAYAN

VI

PARVEEN

GIRIJESH KUMAR

VII

J P SINGH

RAJNISH RANJAN

VIII

ROHIT CHOURASIA

R N RAO

IX

KALPANA RANI

PURUSHOTTAM SAHU

X

MANOJ KUMAR

SUNIL KUMAR

XI

VIKAS KUMAR

SUNIL KUMAR

XII

A CHATTERJEE

YADRAJ MEENA

 

 

KENDRIYA VIDYALAYA NAD SUNABEDA

COMMITTEES FOR THE SESSION 2019-201011

SL NO.

NAME OF THE COMMITTEE/ DEPARTMENT

MEMBERS OF THE COMMITTEE

1.       

ADMISSION

 

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      YADRAJ MEENA, (PGT CS)

3.      JAI PRAKASH SINGH, (TGT SST)

4.      SAMEER KALAS (PRT)

5.      JADDU SEETARAM (PRT)

2.       

EXAMINATION (PRIMARY)

1.      J. SEETARAM  (PRT) I/C

2.      P. NARAYAN (PRT)

3.      PRT

3.       

EXAMINATION (SECONDARY)

1.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE) I/C

2.      VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

3.      PARVEEN (TGT MATHS)

4.       

EXAMINATION CBSE

1.      YADRAJ MEENA, (PGT CS)

2.      MANOJ KUMAR (PGT MATHS)

5.       

EXAMINATION ( OLYMPIADS AND EXTERNAL)

1.      SAMEER KALAS  (PRT) I/C

2.      SUNIL KUMAR (PGT PHY)

6.       

CCA (SECONDARY)

1.      PURUSHOTTAM SAHU (PGT HINDI)

2.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

3.      TGT ENG.

7.       

CCA (PRIMARY)

1.   SAMEER KALAS (PRT) I/C

2.   P NARAYAN (PRT)

3.   PRT

8.       

TIME TABLE (PRIMARY)

1.      P NARAYAN  (PRT) I/C

2.      PRT

9.       

TIME TABLE (SECONDARY)

1.      PARVEEN (TGT MATHS) I/C

2.      VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

3.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

10.   

ACADEMIC CO-ORDINATOR

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      PURUSHOTTAM SAHU (PGT HINDI)

3.      SAMEER KALAS (PRT)

11.   

AEP

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

3.       

12.   

DISCIPLINE AND SAFETY/SECURITY OF STUDENTS

1.      R. N RAO  (TGT P&HE) I/C

2.      ANINDITA CHATTERJEE , (PGT ENG)

3.      ALL CLASS TEACHERS

13.   

NATURE/ECO CLUB

4.      KALPANA RANI (PGT BIO)

5.      JAI PRAKASH SINGH (TGT SST)

6.      J. SEETARAM (PRT)

14.   

GUIDANCE &COUNSELLING

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      MANOJ KUMAR (PGT MATHS)

3.      SAMEER KALAS (PRT)

15.   

INTERNAL COMPLAINT/ POCSO/SEXUAL HARASSMENT/ GRIEVANCE(GIRLS)

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      KALPANA RANI (PGT BIO)

3.      TGT SANSKRIT

16.   

CMP/ TLM/ACTIVITY ROOM

1.      SAMEER KALAS (PRT) I/C

2.      P NARAYAN (PRT)

3.      J. SEETARAM (PRT)

17.   

ANTI RAGGING

1.      KALPANA RANI (PGT BIO)  I/C

2.      SUNIL KUMAR (PGT PHY)

3.      R.N. RAO (TGT P&HE)

4.      PARVEEN (TGT MATHS)

18.   

PURCHASE

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG))  I/C

2.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

3.      SAMEER KALAS (PRT)

4.      J. SEETARAM (PRT)

5.      SHISHIR KUMAR (JSA)

19.   

LANGUAGE LAB

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      YADRAJ MEENA (PGT CS)

3.      TGT ENG

20.   

SCOUT & GUIDE

1.      R.N. RAO (TGT P&HE)  I/C

2.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

3.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

21.   

EXCURSION

1.  SUNIL KUMAR I/C

2. R.N. RAO (TGT P&HE)

3. GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

22.   

RAJBHASHA

1.      PURUSHOTTAM SAHU ( PGT HINDI)

2.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

23.   

LIBRARY

1.      RAJNEESH RANJAN  I/C

2.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG)

3.      PUSHOTTAM SAHU (PGT HINDI)

4.      SUNIL KUMAR (PGT PHY)

5.      P. NARAYAN (PRT)

6.      STUDENT 1

7.      STUDENT 2

24.   

ALUMNI ASSOCIATION

1.      YADRAJ MEENA (PGT CS)

2.      VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

3.      J.P. SINGH (TGT SST)

4.      SAMEER KALAS (PRT)

25.   

SANITATION/ CLEANLINESS

1.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)  I/C

2.      R.N. RAO (TGT P&HE)

3.      VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

4.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG)

5.      KALPANA RANI (PGT BIO)

26.   

MAGAZINE/ VIDYALAYA PATRIKA

1.      ANINDITA CHATTERJEE ,  (PGT ENG) I/C

2        PURUSHOTTAM SAHU (PGT HINDI)

3        ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

4        TGT ENG

5        TGT SANS

6        SAMEER KALAS (PRT)

27.   

SDMIS

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.      YADRAJ MEENA (PGT CS)

3.      SAMEER KALAS (PRT)

4.      J. SEETARAM (PRT)

28.   

UBI

1.      YADRAJ MEENA (PGT CS) I/C

2.      MANOJ KUMAR (PGT MATHS)

3.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

29.   

SECURITY, CONSERVANCY & GARDENING

1.      R.N. RAO (TGT P&HE)  I/C

2.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

3.      KALPANA RANI (PGT BIO)

4.      VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

5.      SUNIL KUMAR (PGT PHY)

30.   

GREEN SCHOOL

1.      ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG)) I/C

2.      KALPANA RANI (PGT BIO)

3.      ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI)

4.      J.P. SINGH (TGT SST)

31.   

TEACHING AID

1.       JAI PRAKASH SINGH (TGT SST) I/C

2.      SUNIL KUMAR (PGT PHY)

3.      PARVEEN (TGT MATHS)

4.      GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

32.   

SC/ST CELL

1.      YADRAJ MEENA (PGT CS)

2.      KALPANA RANI (PGT BIO)

3.      HARI DAMI (SUB-STAFF)

33.   

ATAL TINKERING LAB

1.    KALPANA RANI

2.    VIKAS KUMAR (PGT CHEM)

3.    SUNIL KUMAR (PGT PHY)

34.   

REPAIR & MAINTENANCE OF SCHOOL PLANT

1.    GIRIJESH KUMAR (TGT WE)  I/C

2.   R.N. RAO (TGT P&HE)

3.   J SEETARAM (PRT)

4.   MADAN PADUA (SUB-STAFF)

35.   

RTI

1.    ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG) I/C

2.    J.P. SINGH (TGT SST)

36.   

WEBSITE UPDATION

1. YADRAJ MEENA (PGT CS) I/C

2. GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

37.   

SBSB

1.        R.N RAO (TGT P&HE)  I/C

2.        J. SEETARAM (PRT)

3.        PARVEEN (TGT MATHS)

38.   

ACP

1.        ROHIT CHOURASIA (TGT HINDI) I/C

2.        PARVEEN (TGT MATHS)

3.        J P SINGH (TGT SST)

39.   

NDMA

1.    R N RAO (TGT P&HE)

2.    GIRIJESH KUMAR (TGT WE)

3.    MANOJ KUMAR (PGT MATHS)

4.    ANINDITA CHATTERJEE,  (PGT ENG)

5.    P NARAYAN (PRT)

40.   

FURNITURE

1.    R N RAO  (TGT P&HE)

2.    J P SINGH (TGT SST)

4.      PURUSHOTTAM SAHU (PGT HINDI)

 

PRINCIPAL

KENDRIYA VIDYALAYA NAD SUNABEDA:: BHUBANESWAR REGION

STOCK INCHARGES FOR SESSION 2019-20

(FOR ANNUAL STOCK VERIFICATION)

SLNO

DEPARTMENT

INCHAGRE

  CHECKER(S)

1

FURNITURE

MR R N RAO

1.             MR. J P SINGH

2.             MR PURUSHOTTAM SAHU

2

PHYSICS LAB

& MODERNIZATION OF LABS

MR. SUNIL KUMAR

1.       MR. GIRIJESH KUMAR

2.       MR VIKAS KUMAR

3

CHEMISTRY LAB

& MODERNIZATION OF LABS

MR VIKAS KUMAR

1.             MR. GIRIJESH KUMAR

2.             MR SUNIL KUMAR

4

BIOLOGY LAB

& MODERNIZATION OF LABS

MRS. KALPANA RANI

1.        MRS A. CHATTERJEE

5

COMPUTER LAPPLE I-PAD AND STREAMING DEVICES

MR Y MEENA

1.             MR. ROHIT CHOURASIA

2.             MR PARVEEN

3.             MR. MANOJ KUMAR       

6

CMP/TLM

MR SAMEER KALAS

1.       MR R N RAO

2.       MR. P. NARAYAN

7

LIBRARY

MR. RAJNISH RANJAN

1.         MR J P SINGH

2.          MR PARVEEN KUMAR

3.         MR Y MEENA

4.         P NARAYAN

8

GAMES AND SPORTS

MR R N RAO

1.      MR ROHIT CHAURASIA

2   MR SITARAM

9

EXAMINATION

1.      MR. GIRIJESH KUMAR

2.       

2.   MR SITARAM

1.       MR. PARVEEN

2.       MR. MANOJ KUMAR

 3.       MR P NARAYAN

10

SUPW/ M&R

MR GIRIJESH KUMAR

1.       MR R N RAO

2.       MR ROHIT CHAURASIA

11

LANGUAGE LAB

MRS A CHATTERJEE

1.       MR Y MEENA

2.       MR PARVEEN

12

ART

MRS. A CHATTERJEE

    

1.      KALPANA RANI

13

CCA (SECONDARY)

MR. PURUSHOTTAM SAHU

1.      MR. ROHIT CHOURASIA

 

CCA (PRIMARY)

MR. SAMEER KALAS

MR. P NARAYAN

CBSE AND EXTERNAL EXAM.(OLYMPIAD)

YADRAJ MEENA

SAMEER KALAS

MRS. ANINDITA CHATTERJEE

15

MUSIC

MR. GIRIJESH KUMAR

MR. R N RAO

16

TEACHING AID

JAI PRAKASH SINGH

SUNIL KUMAR

The verification o f stock of all department must be completed by 31-3-2019 and report submitted.

 

PRINCIPAL